Sekret udanego życia w związkuTrudno zliczyć liczbę publikacji, mniej lub bardziej naukowych, dotyczących tajemnicy udanego związku, który przetrwa całe dekady. Trudno też zliczyć powstałe na przestrzeni lat sentencje i złote myśli mówiące o tym, jak poznać sekret kochającego się małżeństwa i wieloletniego wspólnego życia. 

Tymczasem odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być takie trudne.

Większość osób zajmujących się tym problemem, zarówno z dziedzin nauki, pogranicza nauki, jak i ezoteryki czy mistyki przyznaje zgodnie, że jedną z podwalin takiego sukcesu jest właśnie... zgodność. Czyli w skrócie chodzi o umiejętność słuchania, chodzenia na kompromisy i szukania wspólnych wyjść z patowych sytuacji. Sekret tkwi także w prawidłowym kumulowani energii w związku oraz jej wzajemnym uzupełnianiu się. 

Jeśli jedno z partnerów przejawia duże skłonności w konkretnej dziedzinie związku – na przykład opiekuńczości czy dbaniu o bezpieczeństwo, to energia drugiego partnera często mu się podporządkowuje, tworząc wspólną jedność i pozwalając takiemu związkowi przetrwać bez większych komplikacji.

Komentarze

Popularne posty